Методичне об’єднання вчителів історії та правознавства Великобудського НВК
у 2019-2020 н.р.
Методична проблема закладу:
« Упровадження у навчально-виховний процес компетентнісного і діяльнісного підходів як умова творчого розвитку особистості вчителя та учня в інформаційному освітньому середовищі»
Проблема, над якою працюють члени методоб'єднанн
Формування в учнів знань , умінь, досвіду творчої діяльності та досвіду емоційно-ціннісного ставлення до світу.
Мета методичної роботи:
продовжити ознайомлення зі шляхами впровадження нових освітніх технологій з метою сприяння комунікативної спрямованості уроків та зростанню компетентності учнів.
Пріоритетні напрямки і завдання методичної роботи:
- впровадження найефективніших технологій підготовки випускників до зовнішнього незалежного оцінювання;
- виховання особистості, яка усвідомлює свою належність до українського народу, сучасної європейської цивілізації, сприяє розвитку і збагаченню українських культурно-історичних традицій, вихованню культури міжетнічних і міжособистісних відносин, формуванню навичок самостійного наукового пізнання, самоосвіти і самореалізації особистості;
- правове та громадянське виховання особистості як умова функціонування демократичного суспільства;
- використання інноваційних досягнень сучасної методичної науки та тео- ретичних і методичних засад педагогіки співробітництва на основіство-рення демократичної атмосфери на уроках.
Вступ
Ми є свідками й учасниками творення новітньої правової української держави. Розбудова Української держави немислима без високої правової культури людей, що здійснюють цей процес, без глибоких знань історії.
Історична освіта визначається як цілеспрямований процес навчання та виховання в інтересах особистості, суспільства і держави.
Вивчення історії зорієнтоване, на перспективу розвитку суспільства через конкретну особистість. Тому головною метою історичної освіти є створення засобами історії оптимальних психолого-педагогічних умов для інтелігентного та інтелектуального розвитку, саморозвитку та становлення особистості учня як суб'єкта історичного розвитку та суспільних відносин, громадянина - патріота.