Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 48 чоловік

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Дата: 1 грудня 2020 о 07:28, Оновлено 1 грудня 2020 о 07:30
24 перегляда

Соціальний педагог Алекса А.Д.
Практичний психолог Бурла М.Г.

Сьогодні, 1 грудня 2016, відзначають Всесвітній день боротьби з синдромом набутого імунодефіциту. Цей день служить нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу.

Нагадаємо, 30 років тому в Каліфорнії були зареєстровані перші випадки захворювання, яке стало відоме як СНІД. Тоді лікар Майкл Готліб звернув увагу на незвичне поєднання пневмонії і раку шкіри у п'яти молодих осіб нетрадиційної орієнтації з Лос-Анджелеса.

Також, згідно зі статистикою, наданою українським центром контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України, в цьому році було зареєстровано 13 381 новий випадок ВІЛ-інфекції (з них 2 349 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 293 739 нових випадків ВІЛ-інфекції, за цей час від Сніду померло 40 816 осіб. Найбільш уражені ВІЛ-інфекцією регіони – Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська та Одеська області, а також Київ.

У листопаді 2013 року Кабінет міністрів України затвердив Національну програму протидії ВІЛ/СНІДу в Україні на 2014-2018 роки. Завдання нової Загальнодержавної програми полягає в посиленні найбільш ефективних заходів і напрацювань попередньої п'ятирічної програми з урахуванням провідного міжнародного досвіду та експертних рекомендацій Організації об'єднаних націй.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Традиційно 1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом в ім’я соціальної терпимості та розширення обміну інформацією про пандемію, що швидкими темпами розповсюджується усіма регіонами земної кулі. Саме такі спільні дії служать справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з ВІЛ/СНІДом.

ВІЛ-інфекція – це проблема не лише медична. Нині масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу.

1 грудня супроводжує символ боротьби зі СНІДом – червона стрічка у формі галочки. Цей символ розробив художник Франк Мур у 1991 році. Червоні стрічки в Міжнародний день боротьби зі СНІДом надягають усі свідомі люди, щоб таким чином привернути увагу оточуючих до цієї проблеми.

Ніхто не застрахований від зараження ВІЛ. Тільки знання  шляхів передачі ВІЛ-інфекції та профілактичні заходи здатні захистити від зараження.

Хвороба не передається побутовим шляхом: через повітря при чханні, кашлі, при спільному проживанні, роботі в одному приміщенні, користуванні посудом. Не треба боятися подати руку чи обійняти інфіковану і хвору людину, не страшні також дружні поцілунки, якщо на губах відсутні виразки чи тріщинки. Безпечним щодо зараження ВІЛ є спільне відвідування місць громадського користування – лазні, сауни, басейну, туалету. СНІДом не можна заразитися у громадському транспорті.
Передача ВІЛ через укуси комарів чи інших комах не доведена, бо коли комар жалить людину, він впорскує свою слину, де вірусу практично немає. В організмі комахи вірус не розмножується.

Під час медичних процедур, манікюрі, татуюванні, проколюванні вух ризик відсутній, якщо дотримуються звичайні гігієнічні правила (використання одноразових медичних матеріалів і ретельно стерилізованих приладів).

Наша порада: татуювання або проколювання вух робіть тільки у фахівців.

Вірус ВІЛ передається:

-при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою, коли через слизову оболонку вірус проникає в організм статевого партнера;
-через кров, насамперед через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин, а також забруднений кров’ю, нестерильний медичний інструмент;
-дитині від ВІЛ-інфікованої матері – інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годуванні грудним молоком.

Тестування на ВІЛ-інфекцію можна пройти у будь-якому лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання або в спеціалізованих установах: СНІД-центрі, кабінеті «Довіри».

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.